+1 امتیاز

سوال

سلام
عید امسال قراره خانوادگی  بریم شمالگردی کنیم.مخصوصا استان گیلان.
دوستان کسی اینجا اهل شهر رشت هست که به من جاهای دیدنیشو معرفی کنه؟
در تفریحی / فرهنگی توسط

لطفا وارد شده یا عضو شوید تا بتوانید سوال بپرسید

2 پاسخ

0 امتیاز

پاسخ

انشالله به سلامتی
من به شخصه این جاهایی رو که نام میبرم خیلی دوست دارم تو رشت و با هیچ جا عوضش نمیکنم
باغ محتشم و عمارت کلاه فرنگی
پارک جنگلی سراوان
دریاچه سقالکسار
بازار رشت ( خیلی حال و هوای جالبی داره)
میدان شهرداری (سال های اخیر خیلی قشنگ ساختنش من مسافر های خارجی دیدم دلشون نمیخواست از اونجا برن)
پارک دانشجو
موزه میراث فرهنگی
میرزا کوچک خان رو همه میشناسید جا داره بگم میتونید از خانه این فرد و آرامگاهش هم دیدن کنید.
توسط

دیدگاه

باغ محتشم حرف نداره همیشه شلوغهههههه
پارک جنگلی سراوان هم عالیه.کلا جاهای سرسبز رو دوست دارم
پارک دانشجو هم حتما سر بزنید خیلی مسافر میاد حتی چادر میزنند یه بار ازشون پرسیدم چرا اینجارو دوست دارید گفتن وسط شهر خودشون از این پارکا نیست.البته خونه من بغل همین پارکه واسم عادیه دیگه.
0 امتیاز

پاسخ

۱ - خانه میرزا کوچک خان جنگلی
در سفر به شهر رشت، بی شک اولین انتخاب شما برای بازدید از یکی جاذبه های تاریخی این شهر می تواند خانه میرزا کوچک خان جنگلی، مبارز بنام گیلانی باشد. این خانه مدت ۸۵ سال خالی از سکنه بوده و به صورت مخروبه ای بدل شده بود که در سال ۱۳۸۲ با استناد به تصاویر و عکس های بدست آمده، توسط کمک های مردمی به شکل اولیه بازسازی شده و همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۳ میزبان گردشگران و علاقه مندان به این شخصیت تاثیر گذار تاریخ ایران است.

۲ - خانه ابریشمی رشت
در محله صیقلان رشت، خانه ای از دوران قاجار به یادگار مانده که به دلیل اینکه مالک آن حاجی میرزا ابریشمی بود، بانام خانه ابریشمی شناخته می شود. این خانه از دو تالار بانام های چینی خانه و تالار آینه تشکیل شده و هر یک از تالار ها با آئینه کاری های زیبا تزئینات شده اند و تصویری منحصر به فرد را خلق کرده اند.

۳ - چشمه آب شور لاکان
در شرق روستای آقادانا پیر و در مسیر رشت به لاکان، جنگل انبوه و زیبایی وجود دارد که در دل خود چشمه آب شور لاکان را جای داده است. این چشمه پس از خارج شدن از دل زمین به حوضچه ای باتلاقی می ریزد که دیواره های آن با رسوبات آهکی پوشیده شده است.
آب این چشمه به دلیل دارا بودن نمک فراوان شور بوده و به همین نام هم شناخته می شود. مردم محلی آب این چشمه را مقدس دانسته و در فصل گرم سال به منظور درمان بیماری های پوستی در آن حمام می کنند.

۴ - پل خشتی لوشان
در ۹۳ کیلومتری از شهر رشت و در جنوبی ترین بخش استان گیلان، شهری با نام لوشان قرار دارد که رودی بنام رودخانه شاهرود، یکی از انشعابات سپید رود از وسط آن می گذرد. بر روی این رودخانه پل قدیمی وجود دارد که ۱۰۰ متر طول داشته و ۷ پایه خشتی عرش هفت متری آن را نگهداشته است. در دو طرف مسیر عبور عابر این پل، جان پناه وجود دارد و همچنین کف پل با قلوه سنگ فرش شده است

۵ - آرامگاه میرزا کوچک خان
در زمان سفر به شهر رشت، پس از بازدید از خانه میرزا کوچک خان جگلی، بهتری است سری به مزار این مبارز قهرمان که در سلیماندراب استان گیلان و در جنوب شهر رشت قرار دارد، هم بزنید.
توسط
به وبسایت پرسش پاسخ خوش آمدید, مکانی برای پرسش سوال و دریافت پاسخ از دیگر کاربران این مجموعه.